Zerwij z nałogiem

A A A

 

 

 

Jest wiele powodów, dla których powinno zerwać się z nałogiem. Podajemy kilka które pomogą Państwu podjąć decyzję o rzuceniu palenia i skorzystaniu z terapii antynikotynowej w naszym gabinecie:

 

 

 

  • ZDROWIE- u palaczy zwiększa się podatność na wylewy, udary, wysokie ciśnienie i inne choroby układu krążenia. Co roku z powodu palenia umiera na świecie kilka milionów ludzi. Ryzyko zgonu z powodu nowotworu złośliwego jest 7-krotnie większe niż u osób niepalących. Produkty spalania tytoniu mogą wchodzić w interakcję z przymowanymi lekami, osłabiając ich działanie. Palaczy znacznie częściej dotyka impotencja. Kobieta która pali będąc w ciąży szkodzi swojemu dziecku gdyż dym tytoniowy upośledza rozwój i wpływa na stan ośrodkowego układu nerwowego mającego wpływ na późniejszy rozwój dziecka.

 

  • WYGLĄD - z upływem czasu cera staje się poszarzała, żółkną zęby, palce rąk. Włosy, oddech, ubrania mają nieprzyjemny zapach.

 

  • BRAK KONCENTRACJI - wbrew twierdzeniu, że palenie papierosa uspokaja, staje się odwrotnie. Im więcej palimy to pojawiają się trudności ze skupieniem uwagi, nerwowość, zmęczenie, skłonność do popełniania błędów.

 

  • PIENIĄDZE- osoby palące mimo, że wiedzą jaki jest koszt jednej paczki papierosów nie chcą przeliczać ile tracą pieniędzy, które mogli by wydać na dużo przyjemniejsze rzeczy.